Prefabrykacja szaf sterowniczych

ENCON - Prefabrykacja szaf sterowniczych 

 

Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielni

 

Prowadzone na co dzień prace z zakresu systemów automatyki, projektowania oraz serwisu nauczyły nas jak ważna jest nie tylko jakość systemu sterowania i projektu, ale taże wykonania szaf sterowniczych i zasilających. Podczas wieloletniej eksploatacji szaf najważniejsza jest jakość wykonania, czytelny system oznaczeń oraz użyte materiały. Pozorne oszczędności związane z ograniczaniem oznaczników lub pogarszaniem użytych materiałów szybko okazują się powodem do zwiększonych wydatków eksploatacyjnych.

 

Jakość wykonania 

 

Oznaczenia w projekcie i na aparatach 

Szafy naszej produkcji wykonywane są według najwyższych standardów jakościowych, jedynie z najlepszych komponentów (np. Rittal, Siemens, Omron). Spójność systemów oznaczeń w całym systemie automatyki - od projektu, poprzez oznaczniki w szafach sterowniczych do oznaczeń w programie pozwala na redukcję czasu rozruchu instalacji, zmian lub rozbudowy oraz ewentualnych awarii.

 

Prefabrykacje szaf automatyki wykonujemy zarówno na nasze potrzeby, jak i dla Klientów zewnętrznych. Dział montażu przyjmuje także kompleksowe zlecenia na wykonanie projektów, projektów prefabrykacyjnych oraz prefabrykacji z testami oraz montażem.

 

Systemy oznaczeń 

 

Aby podczas eksploatacji przyspieszyć i ułatwić odnajdywanie właściwych elementów w szafach sterowniczych stosujemy profesjonalne systemy oznaczeń. Oznaczeniom podlegają zarówno aparaty (styczniki, przekaźniki...), jak i złączki oraz poszczególne przewody włączane do złączek. Takie przygotowanie szafy powoduje, że podczas wymiany uszkodzonego aparatu obsługa nie pomyli przewodów.

 

Aby zapewnić odpowiednią jakość, trwałość i czytelność używamy komponentów najwyższej jakości. Wszystkie oznaczniki wykonywane są na sprzęcie i materiałach firmy PhoenixContact.

System oznaczeń złączek

 

Przykładowe realizacje

 

Poniżej kilka przykładowych zdjęć szaf sterowniczych wykonanych przez naszą firmę.

 

 
Szafy sterownicze z falownikami
 
Szafa wysp ET200M
 
Szafa główna - sieć PROFINET
 
Szafa z wyspami systemu PCS7

 

 

projekt i realizacja: Departament Reklamy

© 2013 Encon.