PANELE HMI

PANELE HMI

 

W odpowiedzi na rosnące wymagania  w zakresie zwiększenia produktywności i elastyczności maszyn i linii produkcyjnych Siemens oferuje  produkt Panele  SIMATIC. Korzystając z oferty  w zakresie interfejsów  operatorskich, możliwe jest zarządzanie procesem czy linią produkcujną oraz utrzymanie ich w stanie optymalnym. Panele operatorskie SIMATIC zapewniają interfejs pomiędzy człowiekiem a sterownikiem bądź maszyną oferując przy tym maximum przejrzystości, mogą być integrowane z dowolnymi systemami automatyki i w dowolnym czasie. Panele operatorskie są optymalne w użyciu pozwalają na przełączanie sie pomiędzy pięcioma językami w trybie runtime. Panele operatorskie Simatic współpracują z prawie wszytkimi sterownikami dostępnymi na rynku. Zakres paneli obejmuje wszytkie ich wersje: począwszy od prostych klawiatur poprzez mobilne i stacjonarne panele aż do bardzo elastycznych multipaneli. Urządzenia te posiadają złącze PROFINET mogą one być używane  w rozwiązaniach wykorzystujących  sieć Industrial Ethernet do zadań automatyki. Panele programowane są przy pomocy narzędzia WinCC flexible, które zapewnia łatwość ich programowania.

 

Panele przyciskowe

Kompatybilna z magistralą DP alternatywa dla konwencjonalnych klawiszowych paneli operatorskich. Są one już zmontowane i gotowe do użycia. Nie wymagają one stosowania oprogramowania konfigurującego.

  Panel przyciskowy HMI

 

 

 

Mikro Panele

 

Panele operatorskie dopasowane do aplikacji ze sterownikami SIMATIC S7-200 przeznaczone do zadań automatyki w zakresie  systemów o niższej wydajności.

 Mikro Panel HMI

 

 

Panele

Do efektywnej obsługi i monitoringu maszyn w różnych klasach wydajności - albo jako Touch Panels (TP) z wyświetlaczem dotykowym albo jako OperatorPanels (OP) z klawiaturą membranową.  

  Panel HMI

 

                                                                                                                                                                                                                                       

 

 

Multi Panele

 

Multi Panele (MP) charakteryzują się w szczególności wydajnością, otwartością i możliwością rozbudowy. Pozwalają one na integrację kilku zadań automatyki na jednej platformie.

  Multi Panel HMI

                  

 

 

Panele Mobilne

 

Mobilne Panele operatorskie zapewniają sterowania i monitoring w bezpośrednim otoczeniu maszyny, pozwalając   operatorowi współdziałać blisko procesu. Zapewniają one  proste i bezpieczne podłączenia sie do obiektu.

 
Panel Mobilny HMI

 

 

                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

projekt i realizacja: Departament Reklamy

© 2013 Encon.