Nowa seria modułów LOGO! z możliwością komunikacji w sieci Ethernet

There are no translations available

Nowe LOGO!Firma Siemens wprowadzi do sprzedaży nową serię modułów logicznych LOGO! z wbudowanym interfejsem komunikacyjnym Ethernet oznaczoną jako 0BA7. Dwa nowe podstawowe modele, LOGO! 12/24 RCE oraz LOGO! 230 RCE z możliwością łączenia i komunikacji w sieci, poszerzą ofertę modułów logicznych firmy Siemens przeznaczonych dla bardziej wymagających aplikacji.

Wydajność nowych urządzeń podstawowych została znacznie zwiększona, na przykład pojemność pamięci programu została podwojona do 400 bloków funkcyjnych, wprowadzono także szeroki wachlarz nowych praktycznych funkcji. Należą do nich np. makrofunkcje dla powtarzających się sekwencji programowych lub funkcje rejestrowania danych na kartach SD lub bezpośrednio w PC do dokumentowania i analizy pracy aplikacji. W sieć można łączyć do ośmiu nowych modułów logicznych za pomocą standardowych switchy Ethernet. Wraz z interfejsem kart SD oraz Ethernet nowe moduły mają szerokość 6 MW (1 MW (szerokość modularna) = 18 mm), a więc 108 milimetrów.

Standardowe moduły LOGO! w wersji 0BA6 o szerokości równej 4 MW będą cały czas dostępne w sprzedaży dla prostych zastosowań nie wymagających rozbudowanej komunikacji. Dwa nowe podstawowe modele: LOGO! 12/24 RCE zasilane napięciem stałym oraz LOGO! 230 RCE zasilane napięciem zmiennym, mają wbudowany interfejs Ethernet. Otwiera to nowe możliwości zastosowań dla systemów sterowania automatyką budynków, aplikacji HVAC (systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji), sterowania systemami transportowymi i urządzeniami sygnalizacji ostrzegawczej, jak również maszynami i małymi liniami montażowymi.
Logo z Ethernet
Moduły logiczne są łatwe w integracji z istniejącymi systemami poprzez sieć Ethernet i mogą być łączone, na przykład z komputerami PC, sterownikami Simatic S7 lub z panelami operatorskimi Simatic HMI (interfejs
człowiek-maszyna). To daje użytkownikom LOGO! nowe możliwości przechowywania danych i wizualizacji graficznej, zdalnego dostępu online do modułów logicznych w celach serwisowych, lub sterowania urządzeniem z
poziomu różnorodnego typu dotykowych paneli operatorskich HMI.


W sieci można łączyć do ośmiu nowych modułów logicznych za pomocą standardowych switchy Ethernet. Moduły logiczne mogą być używane w trybie master/master, w którym wszystkie urządzenia mają autonomiczny program i wymieniają niezbędne informacje poprzez sieć Ethernet. W trybie master/slave, urządzenie master wykonuje program i korzysta z innych modułów logicznych w celu rozszerzenia działania o dodatkowe wejścia/wyjścia.

Może to znacząco rozszerzyć możliwości LOGO! o obsługę dodatkowych sygnałów wejść/wyjść. W celu ułatwienia obsługi zwiększonej liczby wejść/wyjść dostępnych obecnie w aplikacji, pamięć programu, w porównaniu ze
standardowymi urządzeniami, została podwojona do 400 bloków funkcyjnych. Jest to korzystne w przypadku sterowania automatyką budynków, na przykład, centralne sterowanie żaluzjami, czy oświetleniem.

 

projekt i realizacja: Departament Reklamy

© 2013 Encon.