Aktywne terminatory i złącza serwisowe

There are no translations available

  ENCON - Automatyka procesowa

 

Złącze serwisowe z aktywną terminacją do sieci Profibus - producent Softing

 

Obszar zastosowań

Złącze serwisowe do sieci ProfibusZłącze serwisowe jest aktywnym punktem pomiarowym wykorzystywanym podczas wykonywania pomiarów w sieci Profibus, jak również zapewniającym aktywną terminację na końcach segmentu sieci. Doskonale sprawdza się w sieciach gdzie wykorzystano konektory bez przyłącza programotora lub gdzie urządzenia DP podłączone są bezpośrednio do sieci. Przy podłączeniu na końcu segmentu sieci  urządzenie może pełnić rolę aktywnego terminatora, dzięki czemu wyłączenie pierwszego lub ostatniego urządzenia w segmencie nie spowoduje zatrzymania sieci w wyniku braku terminacji. Wymagane jest podłączenie zasilania 24VDC w celu zapewnienia prawidłowej terminacji. W zestanie znajduje się moduł do montażu na szynie DIN oraz konektor z przyłączem PG.

 

 

Złącze diagnostyczne Profibus

Przykład wykorzystania złącza serwisowego z aktywną terminacją.

Nr zamówieniowy: BC-PBMB-PB-S

 

Złącze serwisowe z aktywną terminacją do sieci Profibus - producent Helmholz

 

Obszar zastosowań

Złącze serwisowe do sieci ProfibusZłącze serwisowe jest aktywnym punktem pomiarowym wykorzystywanym podczas wykonywania pomiarów w sieci Profibus, jak również zapewniającym aktywną terminację na końcach segmentu sieci. Doskonale sprawdza się w sieciach gdzie wykorzystano konektory bez przyłącza programotora lub gdzie urządzenia DP podłączone są bezpośrednio do sieci. Przy podłączeniu na końcu segmentu sieci  urządzenie może pełnić rolę aktywnego terminatora, dzięki czemu wyłączenie pierwszego lub ostatniego urządzenia w segmencie nie spowoduje zatrzymania sieci w wyniku braku terminacji. Wymagane jest podłączenie zasilania 24VDC w celu zapewnienia prawidłowej terminacji. Złącze dostępne jest w dwóch wersjach bez konektora oraz z konektorem z wbudowaną diagnostyką.

 

 

Złącze diagnostyczne Profibus z aktywną terminacją

Przykład wykorzystania złącza serwisowego z aktywną terminacją.

Nr zamówieniowy: 

 

FLEXtra profiPoint, punkt pomiarowy z aktywną terminacją,  (incl. instruction)

700-972-1AA02

FLEXtra profiPoint, punkt pomiarowy z aktywną terminacją + Konektor PROFIBUS 90 stopni z diagnostyką z przyłączem PG, zaciski śrubowe  (incl. instruction)

700-972-1XA02

KONTAKT

 

 

Szczegółowe informacje i ceny dostępne po wysłaniu zapytania pod adres sprzedaz@encon.pl

 

projekt i realizacja: Departament Reklamy

© 2013 Encon.